NETAKIL Güvenlik

Son Güncelleme: Mart 16, 2015

logvrp.com web sitesine hoşgeldiniz!

NetAkıl sürekli olarak en iyi güvenlik uygulamalarını tasarlar ve geliştirir ve sağlar. Kısaca ifade etmek gerekirse, NetAkıl uygulama ve hizmetleri güvenlidir.

Fiziki altyapı

NetAkıl altyapı ve hizmetleri Amazon Web Servisleri (AWS) üzerine inşa edilmiş bir "Altyapı hizmetidir (IaaS)". AWS Amazon Web Servisleri Inc. (Amazon.com) şirketi tarafından sağlanır. AWS SAS70 Type II sertifikası ile korur ve aynı zamanda PCI DSS Level 1 ile uyumludur. Amazon büyük ölçekli veri merkezlerini yönetme ve güvenliğini sağlama konusunda tecrübelidir. AWS güvenliği hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceğiniz link: http://aws.amazon.com/security/

İletişim Güvenliği

Ağ iletimi, (internet gibi) Secure Socket Layer (SSL) tarafından korunmaktadır. internet tarayıcınız ve önemli NetAkıl hizmetleri arasındaki iletişim SSL ile sağlanır. Ağlar arası veri iletimi sabitlenir ve korunur. SSL ile iletişim kurulan NetAkıl hizmetlerinde, kullanıcı bilgisayarı ve NetAkıl altyapısı arasında iletilen veriler şifrelenerek korunur. Hesap bilgileriniz ve diğer önemli bilgileriniz NetAkıl altyapısında da şifreli olarak korunur.

Saklanan veri güvenliği

Kullanıcı kişisel bilgileri ve kredi kartı gibi özel verilerin tümü şifrelenir. NetAkıl hizmetlerinin herhangi bir verisine erişim NetAkıl personeli de dahil olmak üzere kısıtlıdır. Aynı zamanda PCI DSS gereksinimleri ve Güvenlik prosedürlerini de takip ederiz. Kredi kartı işlemleri için, PCI DSS standartlarını sağlayan kuruluşların altyapı ve sistemleri kullanılır. Bu sayede NetAkıl kredi kartı bilgilerinizi saklamaz.

İzleme

NetAkıl,uygulama ve hizmetlerinin sağlıklı ve güvenli olarak işletilmesi için tüm çalışma platformunu günün 24'i, 7 gün boyunca izler.

Düzenli Güvenlik Denetimleri

NetAkıl herhangi bir kusur veya tehdit olasılığına karşı, düzenli olarak güvenlik denetimi yapar.

IT (bilgi teknolojileri) güvenliğinde en iyi uygulamalar

NetAkıl denenmiş, test edilmiş en iyi güvenlik uygulamalarını takip eder ve uygular.

Erişim kısıtlamaları

NetAkıl herhangi bir seviyede veri erişimi kısıtlamaya yönelik, en iyi uygulamaları tasarlar ve hayata geçirir.