NETAKIL Hizmet Koşulları

Son Güncelleme: Mart 16, 2015

Giriş

NETAKIL Hizmet Koşulları, Siz ve NETAKIL (“NETAKIL Bilişim Eğitim ve Danışmanlık San. ve Tic. Ltd. Şti.”, bkz. http://NETAKIL.com) (veya nerede yaşadığınıza bağlı olarak NETAKIL’a bağlı şirketlerinden biri) arasında yapılan yasal bir sözleşmedir.NETAKIL sizinle farklı, yazılı bir sözleşme imzalamadığı sürece, bu sözleşme ve buna bağlı olan koşullar, şartlar, sözleşme ve politikalar geçerlidir. Hizmetlerimizden bazıları ek şartlar, koşullar, sözleşme ve politkalara sahip olabilir ve bunlar Hizmetlerle birlikte sağlanır ve bu Hizmetleri kullanmanız halinde bizimle yaptığınız sözleşmenin de birer parçası haline gelir.

Aşağıda listelenen koşullar, şartlar, sözleşme ve politikalar bir bütündür. Lütfen bunları da okuyunuz.

 1. NETAKIL Gizlilik Politikası
 2. NETAKIL Güvenlik
 3. NETAKIL Yasal

NETAKIL ve “siz” tekil olarak “taraf”, çoğul olarak “taraflar” olarak anılacaktır.

Tanımlar

 1. Hizmet: NETAKIL’a ait ürünler veya servisler veya yazılımlar (web siteleri, web uygulamaları, web servisleri, mobil uygulamalar, API’ler ve SDK’ları da içerir fakat bunlarla sınırlı değildir) için kullanılmıştır.

 2. İçerik: Hizmetler aracılığıyla yüklediğiniz, depoladığınız, aktardığınız veya ilettiğiniz veri, lokasyon, metin, belge, doküman, dosya, fotoğraf, ikon, sembol, video, müzik, e-posta, SMS, MMS ve anlık iletiler gibi her şeyi içerir.

Konusu ve Kapsamı

 1. Bu sözleşme siz ve NETAKIL (veya nerede yaşadığınıza bağlı olarak bağlı şirketlerinden biri) arasında yapılan ve bu bölümde tanımlanan hizmetlerin kullanımına dair haklarınızı belirten bir sözleşmedir.

 2. NETAKIL’ın size sunacağı tüm hizmetleri kapsamaktadır.Buna logvrp.com web sitesi, web uygulaması, web servisleri, API’leri de dahildir.

Koşulların Kabulü

 1. NETAKIL hizmetlerini kullanabilmeniz için öncelikle Hizmet Koşullarını kabul etmelisiniz. Kabul etmemeniz durumunda bu hizmetleri kullanamazsınız. NETAKIL hizmetlerine erişerek veya NETAKIL hizmetlerini kullanarak veya NETAKIL hizmeti içindeki arayüzde sunulan “Kabul” ya da “Hizmet Sözleşmesini okudum ve onaylıyorum“ vb seçenekleri işaretleyerek bu koşulları kabul etmiş olursunuz.

 2. Reşit değilseniz (NETAKIL ile aranızda bağlayıcı bir anlaşma kabul edebilmek için) veya ikamet ettiğiniz ülkede ya da hizmetleri kullanmak istediğiniz ülkenin yasalarına göre hizmet alması yasaklı biri iseniz, NETAKIL hizmetlerini kullanamaz ve Hizmet Sözleşmesini onaylayamazsınız

Koşullarda Değişiklikler

 1. NETAKIL bu hizmet sözleşmesinde veya buna bağlı koşullar, şartlar, sözleşme ve politikalarda zaman zaman değişiklikler veya eklemeler yapabilir. NETAKIL, değişiklik veya ekleme yaptığında, bildirmiş olduğunuz iletişim bilgilerinizden herhangi biri veya NETAKIL hizmeti içindeki kullanıcı arayüzü aracılığıyla bilgilendirme yapar.

 2. Değişikliğin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren hizmetleri kullanmaya devam etmeniz durumunda da değişen koşullar, şartlar, sözleşme ve politikaları kabul etmiş sayılırsınız. Değişen koşullar, şartlar, sözleşme ve politikaları kabul etmek istemiyorsanız, hizmetleri kullanımınızı sonlandırmalı ve varsa ödemelerinizi yapmalısınız.

Hesabınızın Gizliliği ve Güvenliği

 1. NETAKIL hizmetlerini kullanabilmeniz için bir NETAKIL hesabına sahip olmalısınız. NETAKIL hesabınızı kendiniz oluşturabilirsiniz ya da işyeriniz, kurumunuz, eğitim kurumunuz, internet hizmet sağlayıcınız, etki alanı yöneticisi veya bir kuruluştaki yönetici tarafından da size NETAKIL hesabı verilebilir.

 2. NETAKIL hesabı oluşturmak için kullanıcı adı (e-posta), şifre, telefon numarası gibi bilgileri sunmanız gerekir. NETAKIL, sunduğunuz hesap bilgilerinin doğruluğunu onaylamanızı zorunlu tutabilir. NETAKIL hizmetlerinin bazıları, NETAKIL hesabı haricinde, hesabınıza bağlı olarak, erişim kodu, API anahtarı gibi erişim veya kullanım bilgileri gerektirebilir.

 3. NETAKIL hesap bilgilerinizi ve buna bağlı erişim kodu, API anahtarı gibi bilgilerinizi hatırlamak ve gizli tutmak ve hesabınızla veya bu bilgilerle gerçekleştirilecek tüm etkinlik, eylem ve faaliyetlerden sorumlu olduğunuzu kabul ve taahhüt edersiniz. NETAKIL hesap bilgilerinizi ve buna bağlı erişim kodu, API anahtarı gibi bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın. Hizmetleri kullanımınız bittiğinde, her oturum sonunda hesabınızdan çıktığınızdan emin olun.

 4. NETAKIL hesap bilgilerinizi ve buna bağlı erişim kodu, API anahtarı gibi bilgilerinizi unuttuysanız veya başka bir sebeple erişemiyorsanız, hizmetler tarafından sunulan talimatları takip edin ve hizmet tarafından sağlanmışsa hatırlatıcı veya sıfırlama işlevlerini kullanın. NETAKIL, NETAKIL hesabınızın geri yükleneceğini veya içeriğinizin (daha sonra tanımlanacağı üzere) korunacağını garanti etmez.

 5. NETAKIL hesabınızı eğitim kurumu, işletme, kurum, internet hizmet sağlayıcısı, bir etki alanının yöneticisi veya bir kuruluştaki yönetici gibi üçüncü bir taraf aracılığıyla edinmeniz gibi durumlarda, söz konusu üçüncü taraf, NETAKIL hesabınız üzerinde parolanızı sıfırlayabilme, hesap kullanımınızı veya profil içeriğinizi görüntüleme, hesabınızdaki içeriği okuma veya depolama ya da NETAKIL hesabınızı askıya alma veya iptal etme gibi ek haklara sahip olabilir. Bu durumlarda, bu sözleşmeye ve üçüncü tarafça size bildirilmesi gereken üçüncü tarafın belirlediği ek kullanım şartlarına tabi olabilirsiniz. Yönetilen bir etki alanının yöneticisiyseniz, yönetilen etki alanı üzerindeki hesaplarda gerçekleştirilen tüm faaliyetlerden sorumlu olursunuz.

 6. NETAKIL, hesabınızı görüntüleme, değiştirme, silme, durdurma, iptal etme ve hesabınızla erişebileceğiniz hizmet ve içerikleri değiştirme hakkını saklı tutar.

 7. NETAKIL bu bölümde yer alan koşullara uymamanızdan kaynaklanan herhangi bir zarar, hasar veya kayıptan sorumlu tutulamaz.

İçerik

 1. Bazı Hizmetlerimiz içerik yüklemenize, iletmenize, depolamanıza, göndermenize veya almanıza izin verir. Söz konusu içerikte sahip olduğunuz tüm fikri mülkiyet haklarını aynı şekilde korursunuz. Kısacası, sizin olan sizin kalır.

 2. NETAKIL, hizmetlerde yer alan ve size ait olmayan tüm içeriklerin, telif haklarını veya fikri mülkiyet haklarını size lisanslamamaktadır.

 3. Hizmetler üzerinde sizin veya başkalarının mevcut kıldığı içeriği denetlemiyoruz, doğrulamıyoruz, bunlar için ödeme yapmıyoruz veya bunları onaylamıyoruz ya da içeriğin sorumluluğunu üstlenmiyoruz.

 4. İçeriğinize kimin erişebileceğine dair ilk denetim sizin elinizdedir. İçeriği hizmetlerin genel kullanıma açık alanlarında veya seçtiğiniz kişiler tarafından kullanılabilen paylaşılan alanlarda paylaşırsanız, söz konusu içeriğin, paylaştığınız kişilerce hizmet kullanımı ve NETAKIL ya da lisans alıcılarına ait diğer ürünler ve hizmetlerle bağlantılı olarak ücretsiz olarak kullanılabileceğini, kaydedilebileceğini, yeniden üretilebileceğini, dağıtılabileceğini, görüntülenebileceğini ve iletilebileceğini kabul etmiş olursunuz. Diğerlerine bu olanağı vermek istemiyorsanız, içeriğinizi paylaşmak için hizmetleri kullanmayın.

 5. NETAKIL hizmetlerine yüklediğiniz içerikler, Hizmetlerimizi kullanmayı bıraksanız dahi NETAKIL tarafından kullanılmaya devam edebilir. Bazı Hizmetler, ilgili Hizmete sağlanan içeriğe erişmeniz veya bu tür içeriği kaldırmanız için yöntemler sunabilir. Ayrıca, bazı Hizmetlerimizde, ilgili Hizmetlere gönderilen içeriği kullanma kapsamımızı daraltacak şartlar veya ayarlar da bulunur. Hizmetlerimize gönderdiğiniz her tür içerik için bize bu lisansı vermek üzere gerekli haklara sahip olduğunuzdan emin olun.

 6. Hizmetler üzerinde başkalarının telif haklarını, ticari markalarını, diğer fikri mülkiyet haklarını veya gizlilik haklarını ihlal eden içerikleri kullanmanız ya da paylaşmanız durumunda, bu sözleşmeyi ihlal etmiş olursunuz. Bu sözleşmenin süresi boyunca hizmetler üzerinde yüklediğiniz veya paylaştığınız içerik için gerekli olan tüm haklara sahip olduğunuzu (ve olacağınızı) ve bu paragrafta üzerinde durulduğu şekilde içeriğin kullanımının herhangi bir yasayı ihlal etmediğini kabul ve taahhüt edersiniz.

 7. İçeriğinizi hizmetlere yüklediğinizde, içeriğinizin sizi korumak ve NETAKIL ürün ve hizmetlerini sağlamak, korumak ve iyileştirmek için gerekli olan ölçüde kullanılabileceğini, değiştirilebileceğini, uyarlanabileceğini, kaydedilebileceğini, yeniden üretilebileceğini, dağıtılabileceğini ve görüntülenebileceğini kabul edersiniz. Örnek olarak, istenmeyen postalar ve kötü amaçlı yazılımların tespit edilmesi ve bunlara karşı korunma amaçlı olarak ya da hizmetlerin kullanım kolaylığını artıracak iyileştirmeleri gerçekleştirmek üzere zaman zaman e-posta, sohbet veya fotoğraflardaki bilgilerin ayıklanmasını sağlayan otomatik yöntemler kullanabiliriz. İçeriğiniz işlenirken NETAKIL gizliliğinizin korunmasına yardımcı olacak önlemler alır.

 8. Bu sözleşmeyi veya yasayı ihlal etmesi durumunda hizmetten içeriğinizi kaldırmanızı isteyebiliriz. Sözleşme veya yasalara uyulmaması hizmetlere veya NETAKIL hesabınıza erişimi kaybetmenize ya da bunların iptal edilmesine neden olabilir. Ayrıca NETAKIL, içeriğinizin bu sözleşme veya yasaları ihlal ettiğine karar vermemiz ya da üçüncü bir taraftan fikri mülkiyet hakkı ihlaline dair bir bildirim almamız durumunda size sormaksızın içeriğinizi kaldırabilir.

Üçüncü taraf web siteleri

 1. Hizmetler aracılığıyla üçüncü taraf web sitelerine veya hizmetlerine erişebilirsiniz. NETAKIL, üçüncü taraf web sitelerinden, hizmetlerinden veya bu üçüncü taraf hizmetleri aracılığıyla sunulan malzemelerden sorumlu değildir. Üçüncü taraflarla (reklam verenler dahil) aranızda gerçekleşen işlemlerden yalnızca siz sorumlu olursunuz. Üçüncü taraf web sitelerini veya hizmetlerini kullanımınız söz konusu üçüncü tarafın şart ve koşullarına tabidir.

 2. NETAKIL, hizmetleri aracılığıyla üçüncü taraf web siteleri veya linklerine bağlantınız sonucu, uğrayacağınız herhangi bir hasar, kayıp ya da herhangi bir olumsuzluk sebebiyle sorumlu ya da yükümlü tutulamaz.

Fikri Mülkiyet Hakları

 1. NETAKIL hizmetlerinin ve bu hizmetlerle bağlantılı olarak kullanılan herhangi gerekli yazılım ve servislerin, yürürlükteki fikri mülkiyet hakları ve diğer geçerli tüm kanunlar ile korunduğunu kabul ve beyan edersiniz.

 2. Hizmetlerimizi kullanmanız, size hizmetlerimizdeki veya eriştiğiniz içerikteki hiçbir fikri mülkiyet hakkının sahipliğini vermez. Sahibinden izin almadığınız veya yasalarca izin verilmediği takdirde Hizmetlerimizdeki içeriği kullanamayabilirsiniz. Bu şartlar, size Hizmetlerimizde yer alan marka unsurlarını (isim, sembol, slogan gibi) veya logoları kullanma hakkını vermez. Hizmetlerimizde veya Hizmetlerimizle birlikte görüntülenen hiçbir yasal uyarıyı kaldırmayın, üzerini kapatmayın ve değiştirmeyin.

 3. NETAKIL hizmetlerine yetkisiz erişim elde etmek amacıyla, hizmet, yazılım veya eski versiyonlarda değişiklik yapamazsınız.

 4. Herhangi bir şekilde veya formda hizmet ve yazılımı değiştiremezsiniz ve değiştirilmiş hizmet ve yazılım versiyonlarını kullanamazsınız.

 5. NETAKIL’ın sağladığı arayüzler haricinde başka bir arayüz aracılığıyla NETAKIL servislerine erişemez ve kullanamazsınız.

 6. NETAKIL hizmetlerini veya NETAKIL hizmetlerine ait lisansları veya NETAKIL hizmetlerini kullanabilmeniz amacıyla size sunulan ID (kimlik tanımlayıcınız) da dahil, tamamını veya bir bölümünü, herhangi bir ticari amaçla, çoğaltamaz, kopyalayamaz, satamaz, kiralayamazsınız.

 7. NETAKIL hizmetlerine, İngilizce “framing” ve “wrapping” terimleri ile isimlendirilen yöntem veya metodları uygulayamazsınız.

 8. Hangi amaçla olursa olsun, NETAKIL hizmetlerine benzeyen veya taklit eden veya rakip bir ürün üretmeniz yasaktır ve NETAKIL hizmetlerinden faydalanarak benzerini veya rakibini üretemezsiniz.

Yazılım

 1. Ayrı bir lisans sözleşmesiyle birlikte sunulmadığı sürece, Hizmetler kapsamında tarafımızca size sunulan tüm yazılımlar bu Sözleşmenin hükümlerine tabidir. Yazılım lisansı verilir, satılmaz. NETAKIL, bu sözleşmedeki tüm koşullara uymanız kaydıyla, hizmetlerin kullanımı kapsamında, NETAKIL tarafından sağlanan yazılımları kullanmanız için size kişisel, dünya genelinde, telif ücreti içermeyen, devredilemez ve münhasır olmayan bir lisans verir.

 2. Bu sözleşmedeki diğer kısıtlamalara ek olarak, yazılımlardaki veya hizmetlerdeki ya da onlarla ilgili teknolojik koruma önlemlerini hileli bir şekilde atlayamaz veya geçemezsiniz, yürürlükteki telif hakkı yasaları açıkça izin verdiği durumlar dışında ve bu yasaların izin verdiği ölçü haricinde, herhangi bir yazılımı ya da hizmetlere dahil olan veya hizmetler aracılığıyla erişilebilen diğer hizmet bileşenleri üzerinde kaynak koda dönüştürme, derlemeyi çözme veya ters mühendislik işlemi yapamazsınız, farklı aygıtlarda kullanmak üzere yazılım veya hizmet bileşenlerini ayıramazsınız, yazılımı veya hizmetleri yayınlayamaz, kopyalayamaz, kiralayamaz, finansal kiralamaya veremez veya ödünç veremezsiniz ya da yazılımları, yazılım lisanslarını veya hizmetlere erişim ve kullanım haklarını aktaramazsınız. Hizmetleri başka bir kişinin hizmetleri kullanımına müdahale edecek şekilde yetki verilmemiş herhangi bir yolla kullanamazsınız veya herhangi bir hizmete, veriye, hesaba ya da ağa erişim sağlayamazsınız. Yetki verilmemiş üçüncü taraf uygulamaları aracılığıyla hizmetlere erişim sağlayamazsınız.

 3. Yazılım sürümünüzü otomatik olarak denetleyebiliriz. Yazılımlara ilişkin güncellemeleri zaman zaman otomatik olarak da indirebiliriz. Güncelleştirmeler için başka şartlar geçerli olmadığı sürece, söz konusu şartlara tabi olan bu güncelleştirmeleri onaylamayı kabul edersiniz. NETAKIL, herhangi bir güncelleme sunmak zorunda değildir ve yazılımı lisansladığınız sistemin sürümünü destekleyeceğimizi garanti etmeyiz. Bu tür güncellemeler, üçüncü taraflarca sağlanan yazılım veya hizmetlerle uyumlu olmayabilir.

Hizmetleri Kullanım

 1. Hizmetleri kullanabilmeniz için, Hizmetler kapsamında size sunulan tüm koşullara, şartlara, sözleşmelere ve politikalara uymalısınız.

 2. Hizmetlerimizi, bulunduğunuz veya hizmeti kullandığınız yerdeki yasalara aykırı eylemlerde kullanamazsınız. Yürürlükteki ihracat ve yeniden ihracat denetimini sağlayan yasalar ve düzenlemeler dahil olmak üzere, Hizmetlerimizi yalnızca yasaların izin verdiği şekilde kullanabilirsiniz.

 3. Şartlarımıza veya politikalarımıza uymamanız veya Hizmetlerimizi kötüye kullandığınız şüphesi ile araştırma başlatmamız halinde, size Hizmet sunmayı askıya alabilir veya durdurabiliriz.

 4. Sizin haricinizdeki diğer NETAKIL hizmeti kullanıcılarının, NETAKIL hizmetleri aracılığıyla işlem yapmasına olumsuz etki edecek şekilde hareket etmeyeceğinizi kabul ve taahhüt edersiniz.

 5. NETAKIL hizmetlerinin performansını, doğruluğunu, bütünlüğünü, istikrarını olumsuz şekilde etkileyecek şekilde kullanamayacağınızı ve bu tür eylemlerde bulunmayacağınız kabul ve taahhüt edersiniz.

 6. NETAKIL, tamamen kendi insiyatifine bağlı olarak, hizmetleri, farklı ülke ve coğrafyalarda, farklı ağlar, bilgisayarlar, donanımlar, veri merkezleri üzerinden sunuyor olabilir. NETAKIL hizmetlerinden herhangi birine eriştiğinizde veya kullandığınızda, dünyanın herhangi bir coğrafi bölgesinde yer alan, bir kısmı veya tamamı NETAKIL’a ait olan veya olmayan bilgisayar, donanım, veağlar aracılığıyla NETAKIL hizmet platformuna dijital bilgi transferi yapıldığını kabul etmiş olursunuz.

 7. NETAKIL hizmetlerine erişim sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır ve bu erişim internet servis sağlayıcısı, şebeke, telefon, uydu, modem ücretleri gibi üçüncü taraf ücretleri içerebilir. NETAKIL hizmetlerine erişmek ve kullanmak için gerekli ekipman, cihazlar, internet, işletim sistemi gibi donanım, yazılım ve altyapı bileşenlerini kendiniz sağlamakla yükümlüsünüzdür.

 8. NETAKIL hizmetlerinin işleyişini ve bu hizmetlere nasıl ulaşacağınızı bildiğinizi (hizmetler üzerinde yer alan kendi içerikleriniz de dahil olmak üzere) kabul etmiş olursunuz.

 9. Hizmetlerimizin bazıları mobil cihazlarda kullanılabilir. Bu Hizmetleri dikkatinizi dağıtacak ve trafik veya güvenlik yasalarına uymanıza engel olacak biçimde kullanmayın.

Hizmetlerin Değiştirilmesi ve Kaldırılması

 1. NETAKIL, hizmetlerini düzenli olarak değiştirir ve geliştirir. NETAKIL, hizmetlere yeni işlevler ve özellikler ekleyebilir, mevcut işlevleri ve özellikleri kaldırabilir, mevcut işlevleri ve özellikleri değiştirebilir. NETAKIL’ın hizmetlerde yapacağı değişiklikler, hizmetin mevcut versiyonu ile uyumlu olmayabilir.

 2. NETAKIL, hizmetlerin bir kısmını veya tamamını bildirimde bulunmaksızın, geçici veya kalıcı olarak istediği herhangi bir zamanda veya zaman zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya durdurabilir. NETAKIL’ın hizmetlerini değiştirmesi, güncellemesi veya durdurmasıyla ilgili size veya herhangi üçüncü sahışlara karşı sorumlu tutulamayacağını kabul ve taahhüt edersiniz.

 3. NETAKIL hizmetlerinde, hizmetin kendisinde veya herhangi bir özellik, fonksiyon için bir üst limit, kota, kapasite, performans kısıtlaması belirlememiş olabilir. Ancak NETAKIL istediği takdirde bu hizmetler için üst limit, kota, kapasite, performans kısıtlamaları belirleyebilir.

 4. NETAKIL, Hizmeti vermeyi durduracak olursa, makul bir şekilde mümkün olduğunda, kullanıcılara uygun bir süre öncesinden uyarı gönderir ve kendilerine ait bilgileri söz konusu Hizmetten alabilmeleri için fırsat tanır. NETAKIL, içeriklerinize saygı duyar ve kendi içeriklerinize erişiminizi korumak bizim için önemlidir.

Fiyat, Ücret, Ödeme, Fatura

 1. Fiyat, Ücret, Ödeme, Fatura modelleri: Her bir NETAKIL hizmeti kendine has bir fiyatlandırma, ücret, ödeme ve faturalama modeline sahip olabilir. Her bir hizmetimizin fiyatlandırma, ücret, ödeme ve faturalama bilgileri, o hizmet ile birlikte sunulmaktadır veya bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Kullandığınız hizmete ait fiyatlandırma politikalarını da okuyup onayladığınızı kabul ederiz. NETAKIL hizmetleri (a) peşinen veya (b) satın alma işlemi sırasında veya (c) satın alma işleminden hemen sonra veya (d) abonelik veya kiralama türünde hizmetler için tekrarlayan (yinelenen) ödemeler halinde veya (e) fatura dönemindeki kullanım miktarınız ölçülerek faturalandırma şeklinde ücretlendirme ve ödeme modellerine sahip olabilir. Ayrıca, tekrarlayan (yinelenen) abonelik veya kiralama türü hizmetler için onayladığınız tutara kadar ücretlendirme yapabilir ve ücretteki fark tutarını size önceden bildiririz. Daha önce işleme koyulmamış tutarları, birden fazla fatura dönemine ait tutarları aynı anda faturalayabiliriz.

 2. Ücretsiz Olması: Hizmetlerimizden bazıları, belirli limitlere kadar veya belirli süreli, ücretsiz olarak sunulabilir. Limitlerin aşılması veya sürenin aşılması veya hizmetin ücretli hale getirilmesi durumunda ücret söz konusu olduğunda, bu ücreti ödemeyi kabul edersiniz.

 3. Deneme Süresi Ücret: Aksini bildirmediğimiz sürece, bir deneme süresi teklifine iştirak ediyorsanız, sizden yeni ücretlerin alınmaması için deneme süresinin sonunda Hizmetleri iptal etmelisiniz. Hizmetlerinizi deneme süresinin sonunda iptal etmezseniz, Hizmetler için sizden ücret alabiliriz.

 4. Vergi, Harç, Masraf: Aksi belirtilmediği sürece, Hizmet için belirtilen fiyatlara hiçbir vergi, döviz kuru dönüşüm farkları, kredi kartı ödemesinden kaynaklanan ücretleri, havale/EFT gibi transfer ücretleri, bankacılık veya yasal masraflar dahil değildir. Tüm bu vergi, harç, masraf ve ücretleri ödemek tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

 5. Faturalandırma: NETAKIL hizmetleri için faturalandırma, elektronik olarak doğrudan NETAKIL veya NETAKIL adına çalışan ödeme ve faturalandırma şirketleri tarafından yapılabilir ve fatura belgesi veya ekstre, çevrimiçi olarak dijital formatta size sunulabilir. Fatura belgesi size çevrimiçi olarak sunulduğunda, bu sağladığımız tek fatura özetidir. Her bir çevrimiçi fatura belgesi veya ekstrenin kopyasını yazdırıp kaydetmek ve kayıtlarınız için bu kopyayı saklamak sizin sorumluluğunuzdadır. Faturalandırma için hizmetlere ait fatura hesap bilgilerinizi girmelisiniz. Fatura hesap bilgilerinizi her zaman güncel, doğru ve eksiksiz tutmayı kabul edersiniz. Fatura hesabınız üzerinde gerçekleştirilen değişiklikler, fatura hesabınızdaki değişiklikleriniz için makul bir biçimde harekete geçebilmemizden önce, fatura hesabınıza kestiğimiz ücretleri etkilemez. Faturalandırmaya söz konusu olacak hizmet kullanım miktarının NETAKIL'ın ölçümleri baz alınarak yapılacağını kabul edersiniz.

 6. Otomatik yenileme: Bazı hizmetlerimiz, haftalık, aylık veya yıllık gibi abonelik veya kiralama türünde hizmetlerdir ve bunların ücretlendirmesi otomatik olarak tekrarlayan (yinelenen) şekilde yapılabilir. Bu tür tekrarlayan ücretli hizmetlerin yineleme periyodu (haftalık, aylık veya yıllık gibi) geldikçe, otomatik olarak ücret alınacağını kabul edersiniz. Otomatik yenilemelere ülkenizde, bölgenizde izin verildiği takdirde, hizmetlerinizi otomatik olarak yenilemeden önce sizi e-posta ile bilgilendiririz. Hizmetlerin otomatik olarak yenileneceğini size bildirmişsek, hizmetlerinizi otomatik olarak yenileyip yenileme dönemine yönelik geçerli ücreti uygulayabiliriz. Yenileme tarihinde kaydedilmiş veya daha sonra sağlanmış olsun, size hizmetlerin yenilenmesine yönelik olarak seçtiğiniz ödeme yöntemini ücretlendireceğiniz kabul edersiniz. Ayrıca size hizmetleri nasıl iptal edebileceğinize yönelik talimatlar da sağlarız. Yenileme için ücret uygulanmasını önlemek isterseniz yenileme tarihinden önce hizmetleri iptal etmeniz veya varsa hizmetin ücretsiz tarifesine geçmeniz gerekir.

 7. Fiyatlandırma, ücret, ödeme ve faturalandırma değişiklikleri: NETAKIL’ın, hizmetleri için belirlediği fiyatlandırma, ücretlendirme, ödeme ve faturalandırma modelleri, politikaları, yöntemleri, ücretleri, promosyonları, indirimleri istediği zaman değiştirme hakkı olduğunu kabul edersiniz. NETAKIL, hizmetleri için belirlediği fiyatlandırma, ücretlendirme, ödeme ve faturalandırma modelleri, politikaları, yöntemleri, ücretleri, promosyonları, indirimleri değiştirmeden en az 15 gün önce size bildirir ve yapılan değişiklikleri web sitesinde ilan eder. Eğer değişikliklikleri kabul etmiyorsanız, fiyat değişikliği yürürlüğe girmeden önce hizmetleri iptal etmeniz veya varsa hizmetin ücretsiz tarifesine geçmeniz gerekir. Size sunulan hizmet teklifinin sabit bir dönemi ve fiyatı varsa, bu fiyat söz konusu dönem boyunca geçerli kalır.

 8. Yetki: NETAKIL'a ödeme için verdiğiniz kredi kartı ve ödeme bilgileri, sadece kontrol amaçlı ödeme işlemcileri ve / veya kredi kurumları, bankalar gibi NETAKIL adına çalışan şirketlerle paylaşılabilir. NETAKIL, ödemeleri alabilmek, ücretlendirmeyi yapmak ve faturalandırmak için güvenliği onaylanmış, banka, aracı kurumlar, kredi kartı işleme yetkisi olan kurum ve kuruluşlar gibi üçüncü taraflara ait sistemler kullanabilir. Belirttiğiniz ödeme yöntemini kullanma yetkiniz olduğunu ve sağladığınız tüm ödeme bilgilerinin doğru ve eksiksiz olduğunu beyan edersiniz, NETAKIL'a, ödeme yönteminizi kullanarak hizmetiniz için ücret alma yetkisi verirsiniz ve NETAKIL hizmetlerine kaydolurken veya kullanırken seçtiğiniz veya bu sözleşme yürürlükteyken kullandığınız hizmetin ücretli bir özelliği için ücret alma yetkisi verirsiniz.

 9. Geç veya eksik ödemeler: Sizden zamanında ve tam bir ödeme almazsak hizmetlerinizi askıya alabilir veya iptal edebiliriz. Hizmetler ödeme yapılmadığı veya eksik ödeme yapıldığı için askıya alınır veya iptal edilirse hesabınıza ve içeriğine erişimi kaybedebilir ve bunları kullanamayabilirsiniz. Zamanında ve tam yapılmayan ödemeleri tazmin etmek için NETAKIL’ın başlatacağı süreçteki avukatlık, vekalet, yasal harçlar, vergiler, ücretler de dahil, yasalarca izin verilen en yüksek oranda faiz uygulanarak sizden tahsil edileceğini kabul ve taahhüt edersiniz.

 10. Ücret İadesi: Yasalarca veya özel bir Hizmet teklifiyle aksi belirtilmedikçe tüm satın alma işlemleri nihaidir ve ücret iadesi söz konusu değildir.

 11. Hizmetlerin iptali. Hizmetleri istediğiniz zaman gerekçeli veya gerekçesiz olarak iptal edebilirsiniz. Hizmetleri nasıl iptal edeceğinize dair bilgiler ve yönergeler sunulacaktır. Bulunduğunuz yerin yargı sistemindeki yasalarca aksi şart koşulmadığı takdirde, (i) iptal süresinde iade alamayacağınızdan, (ii) yasalara uygun olması durumunda iptal ücretleri ödemek zorunda kalabileceğinizden, (iii) iptal tarihinden önce Hizmetlere yönelik fatura hesabınız için uygulanan tüm ücretleri ödemek zorunda kalabileceğinizden, (iv) Hizmetleri iptal ettiğinizde hesabınıza erişimi ve hesap kullanımını kaybedebileceğinizden, Hizmetleri açıklayan teklife tekrar bakmanız gerekir. İptal ederseniz Hizmetleriniz o an geçerli olan Hizmet süresinin sonunda biter veya hesabınıza dönemsel ücretlendirme uygulanıyorsa, hizmetiniz iptal işlemini gerçekleştirdiğiniz dönemin sonunda biter.

 12. Size yapılacak ödemeler: Size ödeme yapacaksak, ödemeyi size ulaştırmamız için ihtiyacımız olan tüm bilgileri zamanında ve doğru şekilde sağlamayı kabul edersiniz. Size yapılan bu ödemenin bir sonucu olarak ortaya çıkan vergilerden ve masraflardan siz sorumlu olursunuz. Ayrıca bir ödemeye hak kazanabilmeniz için koyduğumuz başka her türlü koşula da uymak zorundasınız. Yanlışlıkla ödeme alırsanız, ödemeyi geri alırız veya ödemenin iadesini şart koşarız. Bu işlemi gerçekleştirme çabalarımızda bizimle işbirliği yapacağınızı kabul edersiniz. Ayrıca önceden gerçekleştirilen fazla ödemeleri telafi etmek için bildirimde bulunmaksızın sizin yapılan ödemeyi azaltabiliriz.

 13. İhlal: Ücret ödemeden kaçınmak amacıyla, bir biçimde NETAKIL hizmetlerine erişmek, bu veya herhangi başka bir politikanın veya şartların ihlali anlamına gelebilir. Bu durumun tespit edilmesi halinde, tüm ücretleri ödeyeceğinizi ve zararlarını tazmin edeceğinizi kabul edersiniz.

Gizlilik

 1. Gizliliğiniz bizim için önemlidir. NETAKIL, sizden topladığı içerikleri ve bilgileri, yetkisiz erişim, kullanım, değiştirme, silme ve paylaşımdan korumak için çalışır.

 2. NETAKIL Gizlilik Politikası’nda, sizden topladığımız içerikleri ve bilgileri nasıl ele aldığımız, kullandığımız ve gizliliğini nasıl koruduğumuz açıklanmıştır. Hizmetlerimizi kullanarak, NETAKIL’ın bu içerikleri ve bilgileri Gizlilik Politikası’na uygun şekilde kullanabileceğini kabul etmiş olursunuz.

 3. Her bir hizmetin kendisine ait Gizlilik Politikası da olabilir (Örn: NetAkıl Gizlilik Politikası). Kullanmış olduğunuz NETAKIL hizmetine ait Gizlilik Politikası’nı da okuyup onayladığınız kabul edilir.

Destek

 1. NETAKIL Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmayı kendisine prensip edinmiştir. NETAKIL hizmetlerinin her biri kendine has olarak bilgi edinmek, yardım almak, destek talebinde bulunmak gibi hizmetler için bazı destek kanalları açmış olabilir. Bunlar, ücretli veya ücretsiz olabileceği gibi, belirli yöntem, prosedür, zaman, sayı, aciliyet durumu gibi bir çok farklı özelliklere sahip olabilir.

 2. NETAKIL tarafından müşterilere sunulan destek hizmetleri ile ilgili detaylar, size sunulan hizmetin kendisine ait “Müşteri Hizmetleri Politikası” (“Destek” gibi farklı isimler adı altında olabilir) ile (Örn: logvrp Müşteri Hizmetleri Politikası) tanımlanmıştır. Kullanmış olduğunuz NETAKIL hizmetine ait Müşteri Hizmetleri Politikasını okuyup onayladığınız kabul edilir.

 3. NETAKIL’ın “Müşteri Hizmetleri Politika”larında zaman zaman değişiklik yapabileceğini kabul edersiniz.

İptal

 1. Hizmetlerimizi kullanmayı, o hizmetin kullanım koşulları ve politikalarına uygun olmak kaydıyla, istediğiniz zaman herhangi bir gerekçe belirtmeden iptal edebilirsiniz.

 2. Her bir hizmetimizin kendine has iptal koşulları veya politikaları olabilir. Kullandığınız hizmete ait iptal koşulları ve politikalarını (örn: logvrp İptal & İade Politikası) okuyup onayladığınız kabul edilir.

Bildirimler

 1. NETAKIL hizmetleri duyurular (örneğin NETAKIL herhangi bir yenilik yaptığında size duyurur), idari mesajlar, haberler, anket talepleri, geri bildirim talepleri, reklamlar içerebilir. Bu iletişim tarzı herhangi bir NETAKIL üyeliği için geçerli olacağından, bu tarz bildirim ve duyuruları takip etmek ve gerekli olan faaliyetleri gerçekleştirmek sizin sorumluluğunuzdadır.

 2. Hizmetlerimizi kullanmanızla bağlantılı olarak size hizmet duyuruları, yönetim amaçlı iletiler, idari mesajlar, haberler, anket talepleri, geri bildirim talepleri, reklamlar, bilgiler gibi bildirimler gönderebiliriz. Bu iletişimlerden bazılarını devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

 3. NETAKIL Hizmet Koşulları ile ilgili değişiklikleri size sadece e-posta yoluyla değil, aynı zamanda sms, mms, NETAKIL hizmetleri içerisinde yer alan dokümanlarla, sosyal medya ve sosyal medya araçlarıyla bildirebilir.

Garanti Reddi

 1. NETAKIL, sizinle yazılı bir sözleşme yaparak bir garanti sunmadığı sürece, NETAKIL hizmetlerinin garantisi konusunda bu bölümdeki hükümler geçerlidir.

 2. NETAKIL, BAĞLI ŞİRKETLERİMİZ, KURUMSAL BAYİLERİMİZ, DAĞITIMCILARIMIZ VE SATICILARIMIZ OLARAK HİZMETLERİ KULLANIMINIZA YÖNELİK HİÇBİR AÇIK VEYA ZIMNİ GARANTİ VEYA TEMİNAT VERMİYOR VEYA KOŞUL SUNMUYORUZ. HİZMETLERİ KULLANIMINIZIN SİZİN SORUMLULUĞUNUZDA OLDUĞUNU VE HİZMETİ “OLDUĞU GİBİ”, “TÜM HATALARIYLA BİRLİKTE” VE “KULLANIMA SUNULDUĞU HALİYLE” SAĞLADIĞIMIZI ANLADIĞINIZI KABUL EDİYORUZ. NETAKIL, HİZMETLERİ ARACILIĞIYLA SAĞLANAN BİLGİLERİN DOĞRULUĞUNU VEYA GÜNCELLİĞİNİ GARANTİ ETMEZ. YEREL YASALARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, TİCARİ OLARAK SATILABİLİRLİK, TATMİN EDİCİ KALİTE VE BELLİ BİR AMACA UYGUNLUK, YETERLİ ÇABANIN GÖSTERİLMESİ VE HAKLARIN İHLAL EDİLMEMESİ DAHİL TÜM ZIMNİ GARANTİLERİ KAPSAM DIŞINDA TUTUYORUZ. YEREL KANUNLARINIZA GÖRE BELİRLİ HAKLARA SAHİP OLABİLİRSİNİZ. BU SÖZLEŞMEDEKİ HİÇBİR ŞEY, GEÇERLİ OLDUKLARI TAKDİRDE SÖZ KONUSU HAKLARI ETKİLEME AMACINDA DEĞİLDİR.

 3. ELEKTRONİK, BİLGİSAYAR, YAZILIM VE TELEKOMÜNİKASYON SİSTEMLERİNİN HATASIZ OLMADIĞINI VE ZAMAN ZAMAN KESİNTİLERİN VE HATALARIN ORTAYA ÇIKABİLECEĞİNİ KABUL EDERSİNİZ. HİZMETLERİN KESİNTİSİZ, ZAMANINDA, GÜVENLİ VEYA HATASIZ OLACAĞINI YA DA VERİ KAYBININ OLMAYACAĞINI GARANTİ ETMİYORUZ.

Sınırlı Sorumluluk

 1. NETAKIL bu Sözleşmeyi ihlal ederse, münhasır telafi olarak Hizmetlerinizin bir aylık ücretine eşit bir miktara kadarki doğrudan zararların NETAKIL veya bağlı kuruluşları, kurumsal bayileri, distribütörleri ve satıcıları tarafından karşılanacağını kabul edersiniz. NETİCEDE OLUŞAN KAR KAYBI, ÖZEL, DOLAYLI, ARIZİ VEYA CEZAİ ZARARLAR DA DAHİL AMA BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN DİĞER ZARAR VEYA KAYIPLARI TAZMİN EDEMEZSİNİZ. Bu telafinin, kayıplarınızı tam olarak karşılamaması veya temel amacına hizmet etmemesi durumunda ya da zararın oluşma olasılığını bilmemiz veya bilmemizin gerekmesi durumunda bu sınırlamalar ve istisnalar geçerlidir. Yasaların izin verdiği azami ölçüde, bu sınırlamalar ve istisnalar İçerik kaybı, Hizmetleri kullanımınızı etkileyen herhangi bir virüsün bulaşması, iletimleri veya işlemleri başlatmada veya tamamlamada gecikmeler ya da hatalar, sözleşme, garanti, teminat ve koşulların ihlaline yönelik hak talebi, tam sorumluluk, ihmal, yanlış bilgilendirmede veya eksiklik, suiistimal, mevzuat veya yönerge ihlali ya da haksız kazanç gibi bu Sözleşmeyle ilişkili herhangi bir durum için geçerlidir.Ülkenizdeki veya bölgenizdeki yasalar arızi, neticede oluşan veya diğer zararların sınırlanmasına veya bunlarla ilgili sorumluluğun kaldırılmasına izin vermediği takdirde, bu sorumlulukların sınırlanması veya kaldırılması hükümlerinin bazıları sizin için geçerli olmayabilir.

 2. Bazı yasalar, belirli önemli veya önemsiz hasarlarla ilgili garantilerin yükümlülüklerinin hariç tutulmasına veya sınır konulmasına müsade etmemektedir. Dolayısıyla, "Garanti reddi " ve "Sınırlı sorumluluk" başlıkları altında yer alan sınırlamaların bazıları sizin için geçerli olmayabilir.

Servis Sonuç Kalitesi

 1. Hizmetler her zaman mümkün olabilecek en iyi sonucu vermeyebilir. Hizmetleri test edip, size uygun olup olmadığını değerlendirmek sizin sorumluluğunuzdadır.

Üçüncü lehtarlar yoktur

 1. Bu Sözleşme yalnızca sizin ve bizim yararlanmamız içindir. Sözleşme, NETAKIL’ın halefleri veya şirketi devralan kişiler dışında başka bir üçüncü tarafın yararlanması için değildir.

Sözleşmenin Feshi ve Sonuçlar

 1. Hizmetleriniz (sizin veya bizim tarafımızdan) iptal edilirse veya sonlandırılırsa, Hizmetleri kullanma hakkınız hemen durdurulur ve Hizmetlerle ilişkili yazılımları kullanma lisansınız sonlandırılır.

 2. NETAKIL hesabınız iptal edildiyse (sizin tarafınızdan ya da bizim tarafımızdan), NETAKIL hesabınızı kullanma hakkınız derhal sona erer.

 3. Hizmetlerinizden herhangi biri iptal edilirse veya NETAKIL hesabınız kapatılırsa, NETAKIL hesabınızla ilişkili bilgileri veya İçerikleri silebiliriz veya yasal olarak korumamız gerekmiyorsa, sizinle ve NETAKIL hesabınızla olan ilişkisini keseriz. İçerikleri size iade etme yükümlülüğümüz yoktur.

Yetkili Mahkeme

 1. Bu sözleşme, Türkiye Cumhuriyeti yasaları uyarınca yorumlanır ve uygulanır.

 2. Bu sözleşmeden kaynaklanabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde Denizli / Türkiye Mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.